Top news community
Καλοσωρίσατε!
Για να έχετε όλες τις λειτουργίες διαθέσιμες θα πρέπει να συνδεθείτε ή να δημιουργήσετε νέο λογαριασμό . Καλή πλογήση!

Top news community
Καλοσωρίσατε!
Για να έχετε όλες τις λειτουργίες διαθέσιμες θα πρέπει να συνδεθείτε ή να δημιουργήσετε νέο λογαριασμό . Καλή πλογήση!

  Θες να γίνεις συντονιστής;   Δες εδώ

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

#1
  GAMSgr

GAMSgr
Ιδρυτής
Ιδρυτής
καλώς ήρθατε στο Best Gaming Community.

Σε αυτό το θέμα θα βρείτε την διαδικασία εγγραφής ,κάποιες χρήσιμες εντολές και κάποιες συχνές ερωτήσεις.
Τι είναι φόρουμ;
Το φόρουμ είναι ένα διαδικτυακό site όπου τα μέλη μπορούν να  επικοινωνήσουν μεταξύ τους και να ανταλάσουν διάφορες απόψεις και ιδέες ,συμβουλές κλπ μέσω της Δημόσιας Συζητήσεις. Επίσης μπορούν να επικοινωνήσουν και ιδιωτικά μεταξύ τους με pm (προσωπικά μηνύματα).  
Τι κάνουν οι συντονιστές ή γενικά το προσωπικό;
Οι συντονιστές και το προσωπικό εποπτεύουν το φόρουμ για να διατηρούν καθαρό το φόρουμ από ανεπιθύμητα  μηνύματα ,καθώς δίνουν και αποκλεισμό σε όποιο μέλος παραβιάζει τους κανόνες. Είναι υπεύθυνοι επίσης για να απαντάνε στα τεχνικά προβλήματα κλπ καθώς είναι επίσης υπεύθυνοι για την ομαλή λειτουργία του φόρουμ.
. Οι αρμοδιότητες που έχουν οι συντονιστές είναι οι εξής: επιβάλουν ποινές, κλειδώνουν θέματα, επεξεργάζονται αναρτήσεις που καταπατούν κανόνες του φόρουμ, αποκλείουν μέλη που δεν συμμορφώνονται.


Αναλυτικά μπορείτε να δείτε εδώ


Πως κάνω εγγραφή στο φόρουμ;
Μπαίνουμε στο:https://top-news.forumgreek.com/register
Πατάμε: Συχνές ερωτήσεις και οδηγίες 1O27Mcq

Συμπληρώνουμε τα στοιχεία μας : 
ένα όνομα χρήστη ,το αληθινό mail σας όπου έχετε πρόσβαση και το κωδικό σας. Τη warning bar ΠΡΕΠΕΙ να την αφήσετε 100%.
Συχνές ερωτήσεις και οδηγίες 3kDlhda
μετά βάζουμε ξανά το κωδικό μας και επιβεβαιώνουμε ότι δεν είμαστε ρομπότ.
Συχνές ερωτήσεις και οδηγίες SDyuO31
Συχνές ερωτήσεις και οδηγίες 5BIqyL2
Πατάμε υποβολή και περιμένουμε να μας έρθει mail επαλήθευσης.
Συχνές ερωτήσεις και οδηγίες RTiq6rY

Πατάμε click here για επαλήθευση Συχνές ερωτήσεις και οδηγίες WPfoW3V

Τώρα συνδεόμαστε από  εδώ και είμαστε έτοιμοι  Very Happy Smile

Συχνές ερωτήσεις και οδηγίες Ampoule
Περιεχόμενα:

1.Πώς βάζω "φόντο" στο κείμενό μου;
2.Πώς μπορώ να παραθέσω το μήνυμα κάποιου;
3.Πώς μπορώ να "οδηγώ" ένα όνομά χρήστη του φόρουμ στο προφίλ του;
4.Πώς μπορώ να παραθέσω το μήνυμα κάποιου;
5.Ε: Πώς μπορώ να βάλω εξωτερικό σύνδεσμο (external link) στο κείμενο μου;
6.Ε: Πως μπορώ να προσθέσω εικόνα στο μήνυμα;
7.Ε: Γιατί δεν μπορώ να ξεκινήσω νέο θέμα;
8.Ε: Πώς μπορώ να βάλω υπογραφή κάτω από τα μηνύματά μου;
9.Ε:Πως μπορώ να βάλω αβαταρ στο προφίλ μου;
10.Ε: Πώς βάζω spoiler;
11.Ε: Πώς μπορώ να επεξεργαστώ το προφίλ μου;
12.Ε: Τι είναι τα προσωπικά μηνύματα (private messages);
13.Τι είναι η μπάρα προειδοποιήσεων ;
14.Ε: Τι να κάνω αν έχω ξεχάσει τον κωδικό μου;
15.Ε: Πώς μπορώ να επικοινωνήσω με τους συντονιστές;
16.Ε: Τι είναι και ποιοι είναι οι διαθέσιμοι τίτλοι μελών στο φόρουμ;
17.E:Τι είναι η καταγγελία και πως μπορώ να καταγγείλω ένα θέμα στο forum;
18.E: Πώς μπορώ να δημιουργήσω μια δημοσκόπηση;
19.ΕΡ:Τα στοιχεία του λογαριασμού μου είναι ασφαλείς;
20.Ερ:Πως μπορώ να διαγράψω το λογαριασμό μου;
21.ΕΡ: Βλέπω μήνυμα συντήρησης τι σημαίνει;
22.ΕΡ: Δε μπορώ να συνδεθώ ενώ βάζω τα σωστά στοιχεία εισόδου
23.Πώς να βγάλετε μία screenshot [ΟΔΗΓΟΣ]
24.ΕΡ: Είχα καιρό να μπω στο φόρουμ και ο λογαριασμός μου έχει απενεργοποιηθεί ,τι να κάνω;
25.ΕΡ: Ποιες είναι οι διαθέσιμες εντολές διαχείρισης του shoutbox (συνομιλίας);
26.Ερ: Πως μπορώ να βρω το νέο περιεχόμενο;
27.Ερ:Πώς μπορώ να προσθέσω μια εικόνα gif από το Giphy;
28.Ερ: Πώς μπορώ να εισάγω ένα hastag;
29.Ερ: Μου εμφανίζει στο κείμενο μου εντολές κειμένου τύπου {size} κλπ τι πρέπει να κάνω;
30.Ερ: Πως βάζω κρυφό περιεχόμενο ; ώστε να φαίνεται μόνο όταν ο χρήστης απαντήσει;
32.Ερ: Πώς μπορώ να βάλω και άλλα emoji;
33.Ερ: Έχω και άλλες ερωτήσεις που μπορώ να ρωτήσω;
34.Έχω τεχνικό πρόβλημα με το forum τι να κάνω;
35.Χρήση των cookies
36.Γιατί δεν μπορώ να συνδεθώ;
37.Γιατί θα πρέπει να εγγραφώ;
38.Γιατί αποσυνδέομαι αυτόματα;
39.Πώς γίνεται η απόκρυψη (μη συμπερίληψη) του ονόματός μου στη λίστα των συνδεδεμένων χρηστών;
40.Είμαι εγγεγραμμένος αλλά δεν μπορώ να συνδεθώ!
41.Δεν μπορώ να στείλω Προσωπικό Μήνυμα!
42.Λαμβάνω συνέχεια ανεπιθύμητα Προσωπικά Μηνύματα!
43.Τι είναι η κλειδωμένη Θ.Ενότητα;
44.Γιατί δεν μπορώ να λάβω μέρος σε δημοψήφισμα;
45. Πώς μπορώ να επεξεργασθώ ή να διαγράψω ένα δημοψήφισμα;
46.Πώς μπορώ να επεξεργασθώ ή να διαγράψω ένα δημοσίευμα;
47.Η ώρα δεν είναι σωστή!
48.ΕΡ: Πως μπορώ να ρυθμίσω το φως της οθόνης;
49.Ερ: Πως μπορώ να βλέπω το φόρουμ στην γλώσσα μου;
50.ΕΡ: Το φόρουμ έχει σημειωματάριο; πώς μπορώ να σημειώσεις;
51.Ερ: Πως μπορώ να απενεργοποιήσω το ραδιόφωνο;
52.Ερ: Πως μπορώ να μπω στην ομάδα του προσωπικού;
53.ΕΡ:Πως μπορώ να γραφτώ στο newsletter
54.Ερ: Γιατί δε μπορώ να κάνω δεξί κλικ;
55.ΕΡ: Πως αναφέρω μια κατάχρηση;
56.ΕΡ: Είμαι επισκέπτης γίνεται να γράψω δικό μου topic ή μήνυμα;
57.ΕΡ: Είμαι κάτω από 13 ετών μπορώ να συμμετέχω;
Συχνές ερωτήσεις και οδηγίες AnnonceΕνημέρωση
Τελευταία ενημέρωση θέματος:05.03.2017-07:36:55 από GAMSgr



Έχει επεξεργασθεί από τον/την GAMSgr στις Κυρ 5 Μαρ - 7:45:39, 13 φορές συνολικά (Λόγος της επεξεργασίας : UPDATE)

http://www.best-gaming.net/

#2
  GAMSgr

GAMSgr
Ιδρυτής
Ιδρυτής
Πώς βάζω "φόντο" στο κείμενό μου;
ΑΠ:
Φόντο ή background, βάζετε γράφοντας τον παρακάτω ειδικό κώδικα bb:

Κώδικας:
[background=red]
Εδώ μπαίνει το κείμενό σας
[/background]



ή από τον editor



και το αποτέλεσμα:
 
Εδώ μπαίνει το κείμενό σας.
 

Πώς μπορώ να "οδηγώ" ένα όνομά χρήστη του φόρουμ στο προφίλ του;
ΑΠ:

Για να οδηγείται ένα όνομα χρήστη ενός οποιουδήποτε χρήστη του φόρουμ στο προφίλ του πρέπει να γράψετε:
Κώδικας:
@name

Πώς μπορώ να παραθέσω το μήνυμα κάποιου;
ΑΠ:
 Μπορείτε να παραθέσετε τα μηνύματα κάποιου γράφοντας:

Κώδικας:
[quote]Κείμενο[/quote]

ή από το κουμπί παράθεσης στο μήνυμα ή στον editor Συχνές ερωτήσεις και οδηγίες CjXkMTi



αποτέλεσμα:
Κείμενο


 Ε: Πώς μπορώ να βάλω εξωτερικό σύνδεσμο (external link) στο κείμενο μου; 
ΑΠ: Για να βάλετε εξωτερικό σύνδεσμο (external link) στο κείμενό σας, ακολουθείστε τα παρακάτω βήματα:
 
1ος τρόπος:
 
Γράφουμε τον εξής κώδικα bb:



Κώδικας:
http://google.com



το αποτέλεσμα: 
[url= http://google.com] http://google.com[/url]


ή μπορούμε από τον editor Πατώντας το Συχνές ερωτήσεις και οδηγίες ZA1YOV8

Συχνές ερωτήσεις και οδηγίες 6acCwvt

Ε: Πως μπορώ να προσθέσω εικόνα στο μήνυμα;

ΑΠ:Πατώντας το Συχνές ερωτήσεις και οδηγίες 3BcE94V αν πρόκειται για εικόνα από τον υπολογιστή ή το Συχνές ερωτήσεις και οδηγίες 97kyrNj αν πρόκειται για εικόνα από σύνδεσμο  .
Αν θέλετε να εισάγετε εικόνα που όταν ο χρήστης κάνεις κλικ να στέλνετε σε κάποια ιστοσελίδα πατήστε το Συχνές ερωτήσεις και οδηγίες 05XB4sG και συμπληρώστε τον σύνδεσμο της εικόνας και την ιστοσελίδα και πατήστε Insert (εισαγωγή).


 Ε: Πώς μπορώ να χρησιμοποιήσω τη λειτουργία "αναζήτηση";
ΑΠ: Στο φόρουμ, υπάρχει η δυνατότητα χρήσης της λειτουργίας "Αναζήτηση" για να βρεθούν μέλη, λέξεις, μηνύματα ή και θέματα. Για να χρησιμοποιήσετε αυτή την λειτουργία κάντε κλικ στο κουτί "Αναζήτηση..." στην πάνω δεξιά γωνία της κάθε σελίδας και πληκτρολογήστε στο πλαίσιο τον όρο που θέλετε να ψάξετε.
 
  Ε: Γιατί δεν μπορώ να ξεκινήσω νέο θέμα;
ΑΠ: 
Για να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα επιλέγετε αυτή την επιλογή: Συχνές ερωτήσεις και οδηγίες BeXj769

Αυτή η επιλογή υπάρχει σε κάθε υποφόρουμ (εκτός από τα φόρουμ που είναι μόνο για το προσωπικό η δημιουργία θέματος), πάνω δεξιά.



 Ε: Πώς μπορώ να βάλω υπογραφή κάτω από τα μηνύματά μου;

ΑΠ: Για να προσθέσεις μια δική σου υπογραφή, θα πρέπει:

[*]αρχικά να πας στο προφίλ σου (πατώντας στο όνομα σου).

[*]να πατήσεις Επεξεργασία Προφίλ

[*]Μετά πατάς στα αριστερά εκεί που λέει Υπογραφή

[*]και φτιάχνεις την υπογραφή σου.

[*]Τέλος πατάς Υποβολή για να επιβεβαιωθούν οι αλλαγές που έκανες.


Ε:Πως μπορώ να βάλω αβαταρ στο προφίλ μου;
ΑΠ: Για να προσθέσεις μια δική σου υπογραφή, θα πρέπει:


[*]αρχικά να πας στο προφίλ σου (πατώντας στο όνομα σου).

[*]να πατήσεις Επεξεργασία Προφίλ

[*]Μετά πατάς στα αριστερά εκεί που λέει Αβαταρ

[*]και φτιάχνεις το άβαταρ σου ή προσθέσεις την δική σου εικόνα  μια από της επιλογές 

[*]Τέλος πατάς Υποβολή για να επιβεβαιωθούν οι αλλαγές που έκανες.


  Ε: Πώς βάζω spoiler;
ΑΠ: Πρώτος Τρόπος
Γράφετε αυτό τον κώδικα όπως ακριβώς είναι:

Κώδικας:
[size=14][spoiler="Το μήνυμα σας"][/spoiler]
[/size]
[size=14]
[/size]



Δεύτερος τρόπος:Από τον editor 
πατώντας το Συχνές ερωτήσεις και οδηγίες NPTLOBW



Αποτέλεσμα:
Το μήνυμα σας:


Ε: Πώς μπορώ να επεξεργαστώ το προφίλ μου;

ΑΠ:

Στην σελίδα του προφίλ σας, κάντε κλικ πάνω στο παράθυρο «Επεξεργασία Προφίλ».


Εκεί υπάρχουν 11 κατηγορίες και είναι οι εξής:

-Πληροφορίες: Εδώ είναι οι προσωπικές σας πληροφορίες όνομα χρήστη,Mail,status,όνομα στο psn ,ομάδα,warning bar,στοιχεία πλοηγητή ,φύλο ,γενέθλια ,τοποθεσία κλπ 
-Επιλογές: Οι επιλογές ασφαλείας,γλώσσας συστήματος,ώρας κλπ
-Υπογραφή:Εδώ μπορείτε να προσθέσετε την υπογραφή σας.
-Αρχεία :Τα αρχεία σας που έχετε ανεβάσει στο φόρουμ.
-Άβαταρ: Μπορείτε να αλλάξετε το άβαταρ σας
-Φίλοι &Εχθροί: Εδώ μπορείτε να προσθέσετε φίλους ή εχθρούς.
-Ειδοποιήσεις:Όλες οι ειδοποιήσεις σας.
-Παρακολούθηση θεμάτων:Ειδοποιήσεις για τα θέματα που παρακολουθείτε.

 Ε: Τι είναι τα προσωπικά μηνύματα (private messages);
Α: Τα προσωπικά μηνύματα όπως λέει και η λέξη, είναι μηνύματα τα οποία δεν είναι ορατά στην υπόλοιπη κοινότητα, αλλά μόνο σε συγκεκριμένους χρήστες. Μπορείτε να εισέλθετε στην λειτουργία προσωπικών μηνυμάτων, κάνοντας κλικ στο φακελάκι και πατώντας “Εμφάνιση Όλων των Μηνυμάτων”. Εκεί υπάρχουν τρεις φάκελοι:
Εισερχόμενα(νέα μηνύματα)

Απεσταλμένα 

- Εξερχόμενa
[*]- Αρχείο
[*] 
Επιλέξτε το προφίλ του χρήστη που θέλετε να του στείλετε μήνυμα και πατήστε το:Συχνές ερωτήσεις και οδηγίες NEdwQ9b γράψτε εκεί το μήνυμα σας και πατήστε Υποβολή ή Αποστολή.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την GAMSgr στις Κυρ 5 Μαρ - 7:17:48, 4 φορές συνολικά

http://www.best-gaming.net/

#3
  GAMSgr

GAMSgr
Ιδρυτής
Ιδρυτής
Τι είναι η μπάρα προειδοποιήσεων ;
Η Warning bar είναι ένα σύστημα προειδοποιήσεων για τα μέλη που παραβιάζουν συνεχώς και με σοβαρά παραπτώματα. 
Όλα τα μέλη ξεκινάνε από το 100% και αν παραβιάζουν κανόνες θα πέφτει η μπάρα.
Οι βαθμίδες είναι:
100% -->> Μέλος που δε παραβίασε κάτι ή έκανε ένα απλό λάθος πχ λάθος κατηγορία (μονολεκτική προειδοποίηση)
Συχνές παραβιάσεις:
Απλή Προειδοποίηση (100%)

- Διπλοποστάρισμα
Δημοσίευση δύο ή περισσοτέρων μηνυμάτων από τον ίδιο χρήστη χωρίς να έχει απαντήσει άλλο μέλος.

- Νήμα / Θέμα σε λάθος κατηγορία
Δημοσίευση θέματος σε λάθος κατηγορία.
 Δημόσια αναφορά παραβίασης των κανονισμών του φόρουμ
Δημοσίευση θέματος ή απάντησης που καταδεικνύει κάποιον για παραβίαση των κανονισμών.
- Greeklish
Δημοσίευση θέματος ή μηνύματος γραμμένο στα Greeklish.
75% --->> Μικρή παραβίαση (12 ώρες αποκλεισμός)
Συχνές παραβιάσεις:
- Επαναλαμβανόμενα Νήματα / Θέματα
Δημοσίευση πολλαπλών θεμάτων για ένα ζήτημα το όποιο έχει ήδη υποθεί.

- Spam / Εκτός Θέματος / Mini-Modding:
Δημοσίευση απαντήσεων που δεν προσφέρουν κάτι στη συζήτηση, είναι εντελώς άσχετες με αυτή ή εκτέλεση της δουλειάς των συντονιστών.
- Δημοσίευση προσωπικών δεδομένων:
Δημοσίευση μηνύματος ή θέματος που περιλαμβάνει προσωπικές διευθύνσεις email, κωδικούς πρόσβασης, τηλεφωνικούς αριθμούς κ.τ.λ.)
- Κατάχρηση της λειτουργίας "Καταγγελία"
Κατάχρηση ή κακή χρήση της λειτουργίας "Καταγγελία" (πολλαπλά αιτήματα για προσωπικό όφελος).


50% -->>Μέτρια Παράβαση/Σοβααρή
- Ακατάλληλη Γλώσσα / Προσβολές
Δημοσίευση μηνύματος ή θέματος που περιλαμβάνει προσβολές, ακατάλληλη γλώσσα κ.α. με αποκλειστικό σκοπό να μειώσει ή να θίξει κάποιο μέλος .

- Διαφήμιση
Δημοσίευση συνδέσμων που οδηγούν σε ιστοσελίδες οι οποίες περιέχουν ανταγωνιστικές σελίδες
- Δημόσια συζήτηση για ποινές
Δημοσίευση θεμάτων ή μηνυμάτων με σκοπό τη συζήτηση για ποινές εντός του φόρουμ με επιθετικό τρόπο.
25% ή μόνιμο ban ---> Καταχρηστική Παραβίαση
- Παράνομο περιεχόμενο
Δημοσίε υση θεμάτων ή μηνυμάτων με ρατσιστικό, σεξιστικό, θρησκευτικό, υποτιμητικό ή παράνομο περιεχόμενο.
- Απάτη
Δημοσίευση θεμάτων ή μηνυμάτων με σκοπό την εξαπάτηση των μελών . Σε αυτό υπάγονται οι απόπειρες κλοπής στοιχείων σύνδεσης (PHISING) με προσφορά ανταλλάγματος, οι ιοί, καθώς επίσης και η πλαστοπροσωπία μέλους της ομάδας συντονισμού, της υποστήριξης.
Ή αν η μπάρα ήταν 25% και δεχθήκατε και άλλη ποινή τότε ο λογαριασμός σας θα τερματιστεί  ή αν έχετε πολλαπλούς λογαριασμούς θα τερματιστεί επίσης.

Μπορείτε να αιτηθείτε όμως αν η μπάρα σας είναι ως 25% και έχουν περάσει 30 μέρες από την μέρα που δεχθήκατε την τελευταία ποινή να ζητήσετε ξανά να ανεβεί το προσωπικό θα αποδεχθεί ή θα απορρίψει το αίτημα.
Αν απορριφτεί θα μπορέσετε να ξανά κάνετε αίτημα μετά από 30 μέρες.

http://www.best-gaming.net/

#4
  GAMSgr

GAMSgr
Ιδρυτής
Ιδρυτής
Ε: Τι να κάνω αν έχω ξεχάσει τον κωδικό μου;
Α: Αν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας στο φόρουμ, κάντε κλικ στο "Ξέχασα τον κωδικό μου", όταν είστε φόρμα σύνδεσης. Ο σύνδεσμος θα σας οδηγήσει στην ιστοσελίδα, στην οποία θα σας ζητηθεί να εισάγετε το όνομα και το email σας. Όταν πατήσετε <<Υποβολή>> (αφού έχετε συμπληρώσει τα πεδία) θα σας σταλθεί μήνυμα στην διεύθυνση email σας, δίνοντας πληροφορίες για το πως θα επαναφέρετε τον λογαριασμό σας.
Σημείωση: Μην ξεχάσετε να ελέγξετε τον φάκελο "Ανεπιθύμητα / Spam" στο email σας.
 
Ε: Πώς μπορώ να επικοινωνήσω με τους συντονιστές;
ΑΠ:
 
Αν χρειαστεί να επικοινωνήσετε με έναν συντονιστή, ή απλά θέλετε να δείτε την πλήρη λίστα της συντονιστικής ομάδας, μπορείτε να κάνετε κλικ στο σύνδεσμο «Η Ομάδα Συντονισμού» που βρίσκεται στο κάτω μέρος της κύριας σελίδας του φόρουμ. Ο κατάλογος αυτός θα σας δείξει τους διαχειριστές και τους συντονιστές.
 
Σημειώστε ότι για να καταγγείλετε περιεχόμενο στην συντονιστική ομάδα, μπορείτε να πατήσετε το «Καταγγελία» Συχνές ερωτήσεις και οδηγίες IXNQH0P
 όταν βλέπετε ένα μήνυμα.


Επίσης μπορείτε να επικοινωνήσετε και με την υποστήριξη.

Ε: Τι είναι και ποιοι είναι οι διαθέσιμοι τίτλοι μελών στο φόρουμ;
ΑΠ:

Το κάθε μέλος του φόρουμ έχει και έναν τίτλο ανάλογα με τον αριθμό μηνυμάτων που έχει δημοσιεύσει στο φόρουμ.

Υπάρχουν συνολικά 14 τίτλοι και είναι οι εξής:
 
Συχνές ερωτήσεις και οδηγίες TmfPIwT


E:Τι είναι η καταγγελία και πως μπορώ να καταγγείλω ένα θέμα στο forum;
AΠ:
 Συχνές ερωτήσεις και οδηγίες PiUgWX0

Η καταγγελία είναι μια ειδική προσθήκη των θεμάτων που αναρτώνται στο forum.Κάθε θέμα έχει τον δικό του σύνδεσμο και η καταγγελόμενη σελίδα θα γνωστοποιηθεί στους συντονιστές.

Σκοπός της καταγγελίας είναι να προειδοποιεί τον συντονιστή για τυχόν ανάρμοστο/παράνομο περιεχόμενο.
Επίσης,μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για το κλείδωμα/ξεκλείδωμα και την επεξεργασία ενός θέματος.Απαραίτητη προϋπόθεση να το καταγγείλει ο ίδιος ο θεματογράφος και να μας ενημερώσει και τους λόγους που τον οδήγησαν στο να πάρει την απόφαση αυτή.
 

Ο συντονιστής μόλις λάβει την προειδοποίηση της καταγγελίας,θα εξετάσει το περιεχόμενο και αν παραβαίνει τους όρους χρήσης της υπηρεσίας μας ,το θέμα θα αφαιρεθεί/επεξεργαστεί και αν πρόκειται για ξεκλείδωμα δημοσιευμένου θέματος ο συντονιστής θα κρίνει αν το μέλος της καταγγελίας πληροί τις προϋποθέσεις και θα πράξει αναλόγως.
 
 
*Απαγορεύεται δια ροπάλου να χρησιμοποιηθεί ως μέθοδος επικοινωνίας μελών-συντονιστών.




E: Πώς μπορώ να δημιουργήσω μια δημοσκόπηση;

ΑΠ: για να τοποθετήσετε δημοσκόπηση σε ένα νήμα, θα πρέπει καταρχάς να είστε ο δημιουργός του νήματος. Δεν μπορείτε δηλαδή να τοποθετήσετε δημοσκόπηση σε νήμα που έχει φτιάξει άλλος. Αφού λοιπόν έχουμε πατήσει το κουμπί νέου θέματος ώστε να δημιουργήσουμε καινούριο νήμα, κάνουμε τα εξής:

 Στο κάτω μέρος της σελίδας νέου θέματος θα πρέπει να συμπληρώσετε τα απαραίτητα:

Συχνές ερωτήσεις και οδηγίες J8OIjNH





Από κει και πέρα γράφουμε κανονικά το νήμα μας (Τίτλο, ετικέτες, κυρίως μήνυμα) και πατάμε "Δημοσίευση Νέου Θέματος". Αν κάναμε τη διαδικασία σωστά, θα έχει προστεθεί η δημοσκόπησή μας στο νήμα.

http://www.best-gaming.net/

#5
  GAMSgr

GAMSgr
Ιδρυτής
Ιδρυτής
ΕΡ:Τα στοιχεία του λογαριασμού μου είναι ασφαλείς;
Απ:



   Ο πάροχος μας ForumGreek προσφέρει επαγγελματικές υπηρεσίες με μεγάλη ασφάλεια για τα φόρουμ σας. Η διαχείριση και η συντήρηση ενός τέτοιου συστήματος χρειάζεται καθημερινή παρατήρηση. Οι τεχνικές δομές μας και οι καθημερινές προσπάθειές μας μας επιτρέπει να εγγυηθούμε την ενσωμάτωση και την ασφάλεια των δεδομένων σε όλες τις υπηρεσίες μας. Το φόρουμ σας είναι ασφαλή.

   

Συχνές ερωτήσεις και οδηγίες 09615110Η ασφάλεια των ForumGreek φόρουμ



   Η ομάδα των διαχειριστών του συστήματος και του δικτύου εφαρμόζει αρχιτεκτονικές δικτύων μονάχα για τα ForumGreek φόρουμ. Η τεχνική μας ομάδα εγγυάται την συντήρηση και την συνεχή διαθεσιμότητα των server. Η ομάδα μας εργάζεται καθημερινά για την σωστή λειτουργία του τεχνικού υλικού με σκοπό τη διόρθωση οποιουδήποτε σφάλματος.

   

Συχνές ερωτήσεις και οδηγίες 09615110Συχνές ενημερώσεις, αυτόματες και δωρεάν



   Οι ενημερώσεις ασφαλείας είναι συχνές και αυτόματες. Δεν χρειάζεται να ανησυχείτε για αυτές! Επίσης, είστε προστατευμένοι από οποιοδήποτε λάθος: τα δεδομένα σας αποθηκεύονται και διατηρούνται σε RAID50 καθημερινά. Είστε προστατευμένοι από ανθρώπινα λάθη, μαζικές επιθέσεις και από το spam.



Ερ:Πως μπορώ να διαγράψω το λογαριασμό μου;
Απ:



Σύμφωνα με το άρθρο 34 του νόμου, σχετικά με την ελευθερία στο διαδίκτυο και με τον έλεγχο των δεδομένων, της 6ης Ιανουαρίου του 1978, κάθε χρήστης έχει το δικαίωμα να έχει πρόσβαση, να τροποποιήσει, να διορθώσει και να διαγράψει τα δεδομένα που σχετίζονται με αυτόν. Για αυτό το λόγο, ο διαχειριστής δεν μπορεί να αρνηθεί τη διαγραφή του λογαριασμού. Μπορείτε να διαγράψετε το λογαριασμό σας ακολουθώντας αυτόν τον σύνδεσμο ή να μας στείλετε Mail στο support@toplivenews.net αναφέροντας username,email,ημερομηνία εγγραφής.

Συχνές ερωτήσεις και οδηγίες Icon_exclaim Δεν έχετε το δικαίωμα, όμως, να μας ζητήσετε να αφαιρέσουμε κάθε μήνυμά σας, εκτός αν έχετε δημοσιεύσει προσωπικά στοιχεία τα οποία μπορούν να σας ταυτοποιήσουν.

Επίσης, αν τυχόν υπάρξει κάποια κατηγορία σχετικά με ρατσιστικό, πορνογραφικό, παράνομο κλπ. υλικό κατά του χρήστη που επιθυμεί τη διαγραφή του λογαριασμού, υποχρεούμαστε να μην διαγράψει το λογαριασμό και το περιεχόμενό του (πχ: διεύθυνση IP που επιτρέπει την επίσημη ταυτοποίηση του χρήστη). Όλα τα στοιχεία πρέπει να κρατηθούν για ένα χρόνο (τουλάχιστον) μήπως και η δικαιοσύνη θελήσει να ξεκινήσει μία νομική διαδικασία κατά του χρήστη.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την GAMSgr στις Σαβ 26 Μάης - 15:02:00, 1 φορά

http://www.best-gaming.net/

#6
  GAMSgr

GAMSgr
Ιδρυτής
Ιδρυτής
ΕΡ: Βλέπω μήνυμα συντήρησης τι σημαίνει;
Απ:


Συχνές ερωτήσεις και οδηγίες 09615110Προβλήματα Βάσης Δεδομένων


Εργασίες συντήρησης εν εξελίξει

Μήνυμα:


Πληροφορίες: Ένα πρόβλημα της βάσης δεδομένων κατά τη διάρκεια της σύνδεσης


  • Αυτό το πρόβλημα μπορεί να εμφανιστεί σπάνια χωρίς κάποια συγκεκριμένη αιτία.
  • Αν έχει διάρκεια, μπορεί να είναι ένα τεχνικό πρόβλημα. Εργασίες επίλυσης θα ξεκινήσουν γρήγορα.



Αν βρείτε αυτό το μήνυμα, παρακαλούμε ενημερώστε μας στο support@best-gaming.net ή στα social media(ή στα κοινωνικά δίκτυα αν η πρόσβαση στην κοινότητα υποστήριξης δεν είναι εφικτή). Οι παρακάτω πληροφορίες θα ήταν καλό να περιέχονται στο θέμα σας:

- Screenshots 
- Πότε παρατηρήσατε το πρόβλημα (πάντα, κατά τη σύνδεση, κατά τη δημοσίευση περιεχομένου κλπ.)
- Πότε πρωτοεμφανίστηκε το πρόβλημα

Αντιθέτως με το τίτλο του μηνύματος, οι εργασίες συντήρησης δεν είναι πάντα εν εξελίξει. 

Προσπαθούμε να προγραμματίζουμε τις εργασίες συντήρησης και τις ενημερώσεις (updates) όταν δεν υπάρχει μεγάλη κινητικότητα. Επίσης, σας ενημερώνουμε μέσω της κοινότητας και των κοινωνικών δικτύων όσο το δυνατόν πιο σύντομα. Αν παρατηρήσετε αυτό το μήνυμα τη νύχτα (Ώρα Παρισιού), ένα τεχνικό ζήτημα μάλλον υπάρχει.

Critical Error ή General Error

Μηνύματα:


Πληροφορίες: Πρόκειται για ένα άλλο πρόβλημα με τη βάση δεδομένων. Αυτό το πρόβλημα μπορεί να είναι γενικό, κοινό για όλους, ή και όχι. Για να είστε βέβαιοι, μπορείτε να επισκεφθείτε άλλα φόρουμ. Η πρόσβαση στο φόρουμ μπορεί να μην είναι εφικτή ή μόνο κάποιες ενέργειες να είναι δυνατές (προβολή της λίστας των ομάδων, των θεμάτων κλπ.).

Σε αυτή την περίπτωση, σας προτείνουμε να αναφέρετε το πρόβλημα στις σελίδες της υπηρεσίας μας στα κοινωνικά δίκτυα συμπεριλαμβάνοντας όσο το δυνατόν περισσότερες πληροφορίες. Έτσι ώστε οι τεχνικοί μας να έχουν τη δυνατότητα να αναπαράγουν, καταλάβουν και επιλύσουν το πρόβλημα.

Συχνές ερωτήσεις και οδηγίες 09615110Πρόβλημα με τον server


Εικονίδιο φόρτωσης και σφάλμα 102502 (ή 102503)

Μήνυμα:


Αιτία: Αυτό είναι ένα πρόβλημα με τον server. Η κινητικότητα και οι επισκέψεις μάλλον υπερβαίνουν τα όρια. 


Μήνυμα συντήρησης μπορείτε να λαμβάνετε και κατά την ώρα αναβαθμίσεων

Συχνές ερωτήσεις και οδηγίες 09615110Τι είδους δημοσίευση γίνεται όταν υπάρχει μια προγραμματισμένη συντήρηση;


Εξαρτάται. Προσπαθούμε να σας δίνουμε όσο το δυνατόν περισσότερες πληροφορίες πριν την προγραμματισμένη εργασία συντήρησης σχετικά με την ημερομηνία, τη διάρκεια και τα προβλήματα που μπορεί να παρουσιαστούν.

http://www.best-gaming.net/

#7
  GAMSgr

GAMSgr
Ιδρυτής
Ιδρυτής
ΕΡ: Δε μπορώ να συνδεθώ ενώ βάζω τα σωστά στοιχεία εισόδου 
Απ:Σε περίπτωση που δε μπορείτε να συνδεθείτε στο φόρουμ και λαμβάνετε σφάλμα ότι είστε απενεργοποιημένο μέλος χωρίς να λάβατε email απενεργοποιήσεις τότε υπάρχει τεχνικό πρόβλημα με το λογαριασμό σας παρακαλούμε να μας στείλετε ticket υποστήριξης ή email στο support@best-gaming.net και ένας διαχειριστής ή τεχνικός θα σας απαντήσει σύντομα και θα σας λύσει το πρόβλημα. Καλό θα ήταν να αναφέρετε:

Username:
E-mail χρήστη:
Ημερομηνία εγγραφής : (προαιρετικό)
IP:
Περιγραφή προβλήματος:

Επίσης πριν επικοινωνήσετε μαζί μας καλό θα ήταν να δοκιμάσετε να επαναφέρετε τον κωδικό σας από τη σελίδα σύνδεσης ,αν δεν λάβατε κωδικό ή εάν σας εστάλη και πάλι εμφανίζετε παρακαλούμε να επικοινωνήσετε μαζί μας.

Για οποιαδήποτε άλλο τεχνικό πρόβλημα ή ερώτηση μπορείτε να μας το αναφέρετε με :
ticket υποστήριξης ή email στο support@best-gaming.net ή στην κατηγορία ερωτήσεις & προβλήματα.

Τέλος σας ενημερώνουμε ότι αυτές τις μέρες δουλεύουμε πάνω στην αναβάθμιση του φόρουμ ώστε να λυθούν όλα τα προβλήματα εμφάνισης και όσα άλλα τεχνικά προβλήματα ξέρουμε. 

Σας ευχαριστούμε και ζητάμε συγγνώμη για την αναστάτωση. Συχνές ερωτήσεις και οδηγίες Icon_biggrin 

Η ομάδα υποστήριξης.

http://www.best-gaming.net/

#8
  GAMSgr

GAMSgr
Ιδρυτής
Ιδρυτής
Πώς να βγάλετε μία screenshot


Μία Screenshot πρόκειται για μία φωτογραφία της οθόνης του υπολογιστή σας. Μπορεί να γίνει πολύ χρήσιμο ειδικά όταν κάποιος χρειάζεται περισσότερες πληροφορίες. 

Αν χρησιμοποιείτε Mac OS, υπάρχουν δύο τρόποι για να βγάλετε μία screenshot

1. Πατήστε συνεχόμενα το CMD ( Command ) πλήκτρο και το Shift. Έπειτα χωρίς να αφήσετε τα προηγούμενα πλήκτρα, πατάτε μία φορά το νούμερο 3.

Συχνές ερωτήσεις και οδηγίες Command Συχνές ερωτήσεις και οδηγίες Shift Συχνές ερωτήσεις και οδηγίες 3

2. Ανοίξτε το πρόγραμμα Preview, επιλέξτε File και μετά Take A Screenshot. 


Αν χρησιμοποιείτε Windows, υπάρχουν δύο τρόποι για να βγάλετε μία screenshot

1. Βρείτε στο πληκτρολόγιο το πλήκτρο με το όνομα PrtScrnSysRq, που συνήθως είναι κοντά στο Pause Break, και πατήστε το μία φορά. Με αυτόν τον τρόπο αντιγράψατε την οθόνη σας. Τώρα πρέπει να κάνετε Επικόλληση στο Paint. 

Συχνές ερωτήσεις και οδηγίες 3keys
Συχνές ερωτήσεις και οδηγίες Print_screen 
Συχνές ερωτήσεις και οδηγίες Start_paint_win7.1408663260113

2. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το πρόγραμμα Snipping Tool.

Αν χρησιμοποιείτε iOS, υπάρχει ένας τρόπος για να βγάλετε μία screenshot

1. Πατήστε το Home και το Sleep/Wake πλήκτρο μαζί.

Συχνές ερωτήσεις και οδηγίες Iphone5s-buttons.1408663260113

Αν χρησιμοποιείτε Android, υπάρχει ένας τρόπος για να βγάλετε μία screenshot

1. Πατήστε συνεχόμενα το Volume Down και το Power κουμπί.  Συχνές ερωτήσεις και οδηγίες Icon_king

http://www.best-gaming.net/

#9
  GAMSgr

GAMSgr
Ιδρυτής
Ιδρυτής
ΕΡ: Είχα καιρό να μπω στο φόρουμ και ο λογαριασμός μου έχει απενεργοποιηθεί ,τι να κάνω;
Απ:Αν λάβατε μήνυμα ότι θα απενεργοποιηθεί ο λογαριασμός σας και τώρα κατά την είσοδο σας λαμβάνετε μήνυμα απενεργοποιημένου λογαριασμού τότε ο λογαριασμός σας απενεργοποιήθηκε . Επικοινωνήστε με την υποστήριξη με ticket ή στο support@best-gaming.net Αναφέροντας
 Username: 
E-mail χρήστη: 
Ημερομηνία εγγραφής : (προαιρετικό)
 IP:
 Περιγραφή προβλήματος: Επαναφορά απενεργοποιημένου λογαριασμού 
Αν δεν πήρατε email απενεργοποιημένου λογαριασμού δείτε αυτό
Ευχαριστούμε για τη κατανόηση.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την GAMSgr στις Σαβ 4 Μαρ - 10:46:02, 1 φορά

http://www.best-gaming.net/

#10
  GAMSgr

GAMSgr
Ιδρυτής
Ιδρυτής
ΕΡ: Ποιες είναι οι διαθέσιμες εντολές διαχείρισης του shoutbox (συνομιλίας);
Οι εντολές για να  χειριστείτε το chat είναι τα παρακάτω:


/abs Η αποστολή αυτού του μηνύματος αιτιολογεί την απουσία σας. Μπορείτε να προσθέσετε την αιτία της απουσίας σας η οποία θα εμφανιστεί στο μήνυμα και θα είναι ορατή σε όλα τα μέλη που είναι συνδεδεμένα στη ζωντανή συνομιλία (Πχ: /abs αιτία).
 Παρακαλούμε σημειώστε ότι η εντολή /away δεν είναι ίδια με αυτή την εντολή.
/clear ./meΣτην αρχή μιας πρότασης, αυτή η εντολή θα αντικατασταθεί από το ψευδώνυμό σας (για παράδειγμα: /me τρώει ένα νόστιμο σουβλάκι θα εμφανίσει "Ψευδώνυμο τρώει ένα νόστιμο σουβλάκι")
/exit Αποσυνδεθείτε από τη ζωντανή συνομιλία. Μπορείτε επίσης να δώσετε μία αιτία που θα φαίνεται σε όλα τα συνδεδεμένα μέλη (για παράδειγμα: /exit αιτία )

Εμφανίστε όλες τις εντολές : /helpΕμφανίστε μία περίληψη των εντολών της ζωντανής συζήτησης με όλες τις επεξηγήσεις.
Exclamation Το chat εμφανίζετε μόνο σε εγγεγραμμένα μέλη. 

Ερ: Πως μπορώ να βρω το νέο περιεχόμενο;
Απ:Πατώντας το Δείτε το νέο περιεχόμενο 
Ή 
από τη σελίδα https://top-news.forumgreek.com/search?search_id=newposts 

Ερ:Πώς μπορώ να προσθέσω μια εικόνα gif από το Giphy;
Απ: Πατώντας το Συχνές ερωτήσεις και οδηγίες 2E9Y3Wm στον editor.


Ερ: Πώς μπορώ να εισάγω ένα hastag;
Απ: Κατά την πληκτρολόγηση γράφετε 
Κώδικας:
#το κείμενο σας

ή με το κουμπί Συχνές ερωτήσεις και οδηγίες 8nyyqGP



Ερ: Μου εμφανίζει στο κείμενο μου εντολές κειμένου τύπου {size} κλπ  τι πρέπει να κάνω;
Απ: Κάντε αντιγραφή και επικόλληση το κείμενο που θέλετε να ανεβάσετε στο φόρουμ στο σημειωματάριο της συσκευής σας (σε αρχείο txt) και ξανά δοκιμάστε να το κάνετε αντιγραφή-επικόλληση εδώ.
Προσοχή: Προτείνουμε να χρησιμοποιήσετε το Notebook - σημειωματάριο και όχι το word ή άλλες εφαρμογές γραφείου.


Ερ: Πως βάζω κρυφό περιεχόμενο ; ώστε να φαίνεται μόνο όταν ο χρήστης απαντήσει;
Απ: Πατάτε στον editor το Συχνές ερωτήσεις και οδηγίες UduxGrZ

Κώδικας:
[hide]Το περιεχόμενο σας[/hide]

Ερ: Πώς μπορώ να βάλω και άλλα emoji;
Απ:Τα κουμπιά emoji  είναι αυτά:Συχνές ερωτήσεις και οδηγίες EKIQr6w


Ερ: Έχω και άλλες ερωτήσεις που μπορώ να ρωτήσω;
Απ: Ερωτήσεις/Απαντήσεις έχει και στο https://top-news.forumgreek.com/faq ,αλλιώς μπορείτε να ρωτήσετε εδώ . Αν είναι σχετικά με το λογαριασμό σας επικοινωνήστε με την υποστήριξη.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την GAMSgr στις Κυρ 5 Μαρ - 7:39:19, 2 φορές συνολικά

http://www.best-gaming.net/

#11
  GAMSgr

GAMSgr
Ιδρυτής
Ιδρυτής
ΕΡ: Πως μπορώ να ρυθμίσω το φως της οθόνης;
Απ:Στο κάτω μέρος του φόρουμ θα βρείτε το night mode από εκεί μπορείτε να ρυθμίσετε το φως.
Συχνές ερωτήσεις και οδηγίες Mby7DOf



Ερ: Πως μπορώ να βλέπω το φόρουμ στην γλώσσα μου;
Απ: Επιλέξτε την γλώσσα σας κάτω από το Night mode εκεί λέει επιλογή γλώσσας.


Συχνές ερωτήσεις και οδηγίες RNBnqpN


Και επιλέγετε τη γλώσσα σας.
Συχνές ερωτήσεις και οδηγίες D1tf9rJ

http://www.best-gaming.net/

#12
  GAMSgr

GAMSgr
Ιδρυτής
Ιδρυτής
ΕΡ: Το φόρουμ έχει σημειωματάριο;  πώς μπορώ να σημειώσεις; 
ΑΠ: Κάτω από τις φιλικές σελίδες θα βρείτε το Notepad - σημειωματάριο,εκεί μπορείτε να αφήσετε τις σημειώσεις σας.
Συχνές ερωτήσεις και οδηγίες 9nzvgrp

Ερ: Πως μπορώ να απενεργοποιήσω το ραδιόφωνο; 
Απ: Μπορείτε να το κλείσετε πατώντας το τετράγωνο κουμπί στο player ή το κουμπί έναρξης.
Συχνές ερωτήσεις και οδηγίες 4Z7UI7V



Έχει επεξεργασθεί από τον/την GAMSgr στις Σαβ 4 Μαρ - 10:24:59, 1 φορά

http://www.best-gaming.net/

#13
  GAMSgr

GAMSgr
Ιδρυτής
Ιδρυτής
Ερ: Πως μπορώ να μπω στην ομάδα του προσωπικού;
Απ: Μπορείτε να δείτε την διαδικασία αίτησης για συντονιστής εδώ .
Για να δείτε περισσότερες πληροφορίες για να γίνετε συντονιστής δείτε εδώ
 
Θα χαρούμε πολύ ,να γίνετε μέλος της ομάδα μας.

http://www.best-gaming.net/

#14
  GAMSgr

GAMSgr
Ιδρυτής
Ιδρυτής
Ερ: Γιατί δε μπορώ να κάνω δεξί κλικ;
Απ:Το δεξί κλικ είναι απενεργοποιημένο για λόγους ασφαλείας (όπως αντιγραφές θεμάτων κλπ) για τους επισκέπτες . Τα μέλη μπορούν κανονικά να έχουν ενεργοποιημένο το δεξί κλικ ενεργό.

http://www.best-gaming.net/

#15
  GAMSgr

GAMSgr
Ιδρυτής
Ιδρυτής
ΕΡ: Πως αναφέρω μια κατάχρηση;
Απ: Από την φόρμα της σελίδας https://top-news.forumgreek.com/abuse?page=%2F&report=1 συμπληρώνοντας έγκυρο email.

http://www.best-gaming.net/

#16
  GAMSgr

GAMSgr
Ιδρυτής
Ιδρυτής
ΕΡ: Είμαι επισκέπτης γίνεται να γράψω δικό μου topic ή μήνυμα;
Απ: Ναι μπορείτε να γράψετε το δικό σας μήνυμα ή topic πατώντας τα κουμπιά Συχνές ερωτήσεις και οδηγίες Wcovakn

Το 1ο για νέο topic,το δεύτερο για απάντηση σε post.

Έχετε υπόψιν ότι και ως επισκέπτης μπορεί να λάβετε αποκλεισμό αν δεν τηρείτε τους κανόνες. 

Ωστόσο προτείνουμε για να έχετε όλες τις δυνατότητες να γίνετε μέλος μας

http://www.best-gaming.net/

#17
  GAMSgr

GAMSgr
Ιδρυτής
Ιδρυτής
ΕΡ: Είμαι κάτω από 13 ετών μπορώ να συμμετέχω;
Απ: Ναι αλλά πρέπει να έχετε την γονική συναίνεση  για να συμμετέχετε. Έχετε υπόψιν ότι χρήστες που είναι κάτω από 13 ετών και δεν έχουν πάρει την γονική συναίνεση οι γονείς ή νόμιμοι  κηδεμόνες τους έχουν το δικαίωμα να διαγράψουν το λογαριασμό του παιδιού τους κάνοντας αίτημα διαγραφής λογαριασμού. Ωστόσο δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο πέρα από διαγραφή.
Επίσης χρήστες κάτω τον 13 ετών δεν μπορούν να συμμετέχουν ως συντονιστές ή στην υποστήριξη για νομικούς λόγους.
Η δέσμευσή μας για την Προστασία Προσωπικών Δεδομένων Παιδιών:

http://www.best-gaming.net/

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]


Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις